Aby sa vám v spálni dobre oddychovalo

Spánok je pre náš organizmus a imunitný systém dôležitý. Pomáha udržiavať v optimálnej váhe nielen náš imunitný systém, ale aj naše srdce a mozog. Aby sa nám v spálni dobre oddychovalo, musíme si už pri zariaďovaní vytvoriť optimálne podmienky na spánok a relax v posteli.

zaluz

Siete proti hmyzu

Najväčší problém máme najmä v lete. Vysoké teploty v interiéri, v exteriéri a všadeprítomný otravný hmyz vedia dobre zamávať našou psychikou. Vysoké teploty sa dajú znížiť správnym spôsobom vetrania, no hmyz vie narobiť väčšie problémy. Riešením môžu byť trváce siete proti hmyzu, ktoré nezaskočí ani silný dážď. Dajú sa kúpiť aj na balkónové dvere, preto ak máte v spálni okrem klasického okna aj balkónové dvere a vstup na balkón, nepohrdnite kvalitnými sieťami proti hmyzu.

Vonné sviečky z prírodného včelieho vosku

Vonné sviečky oceníte najmä v pochmúrnom jesennom a zimnom období. Príjemne zútulnia spálňový priestor, navodia atmosféru oddychu a príjemne rozvoňajú komplet celú izbu. Ak do vonných sviečok kvapnete kvapku esenciálneho oleja, vôňa bude o to viac intenzívnejšia.

Pomôže najmä tým z vás, čo máte problémy s krčnou chrbticou alebo s migrénami.

Vonné sviečky dajte na bezpečné miesto, ideálne však na parapety. Pozor však dávajte, aby sa od sviečky nechytili vaše závesy.

Príjemná deka /prehoz

Aby sa vám v spálni dobre oddychovalo, nepohrdnite väčším množstvo dekoračných vankúšov a samozrejme ani príjemnou dekou. V zimných mesiacoch oceníte pletené deky – z Merino vlny. V letných zase saténové prehozy, ktoré príjemne chladia.

Dôležité sú samozrejme aj posteľné obliečky. V zime vám odporúčame používať výlučne len bavlnené obliečky, poprípade flanelové, ktoré príjemne hrejú. V lete zase vyskúšajte chladivé saténové. Aj počas horúcich letných nocí sa budete cítiť príjemne.

Post Author: admin