Čo môže výrazne znehodnotiť vašu nehnuteľnosť?

Hodnota rodinných domov je nevyčísliteľná a majitelia rodinných domov sa snažia urobiť všetko pre to, aby sa ich nehnuteľnosti nič nestalo. Jediné, čo nemôžu ovplyvniť, je počasie a jeho vplyv na stavbu. Viete čo všetko môže ohroziť stav vašej nehnuteľnosti?

dom

Zlý stav strechy

Tá najdôležitejšia najvrchnejšia časť nehnuteľnosti si nemôže pri nesprávnej údržbe plniť svoju funkciu. Najmä plechové strechy pod vplyvom poveternostných podmienok a vplyvom vlhkosti začnú hrdzavieť, čím sa ich kvalita výrazne znižuje.

Všeobecne zlý stav strechy môže ohroziť komplet celú vašu nehnuteľnosť a aj majetok na pozemku. Kontrolujte si preto pravidelne stav vašej strechy. Nezabúdajte na pravidelné natieranie, kontrolu krytiny, čistenie komína a odstraňovanie veľkej vrstvy snehovej pokrývky.

Ak budete potrebovať natrieť strechu, odporúčame vám zajednať si termín u firmy, ktorá sa špecializuje na výškové práce, do ktorých okrem natierania striech spadajú aj nátery stožiarov a stĺpov.

Vtáctvo

Aj vtáctvo má veľký vplyv na stav vašej nehnuteľnosti. Dokáže výrazne zhoršiť stav vašej strechy a predovšetkým fasády. Trus vtáctva (napríklad holubov) je dokonca nebezpečný aj pre naše dýchacie cesty, čiže to škodí nielen našej nehnuteľnosti, ale aj nám.

Ak nechcete, aby vám vtáctvo sadalo na balkóny, strechy, odporúčame vám dať si namontovať hroty pri vtákom. Montáž hrotov proti vtákom odporúčame prenechať opäť firme, ktorá sa na to špecializuje. Tá namontuje hroty tak, aby vtáctvo odradili, ale zároveň nezranili.

Zabezpečte svoju nehnuteľnosť pred vonkajšími vplyvmi. Chráňte fasádu pred vtáčím trusom, pravidelne čistite kotol aj komín, izolujte základy rodinného domu, kontrolujte stav vašej strechy a dávajte pozor na stav bojlera.

Post Author: admin