Exotika z orientu – pestrý štýl bývania

Štýl nábytku nepodlieha módnym zmenám tak často ako odev či obuv. Tak či tak zmeny v ňom sú. Tak ako pri oblečení aj tu sa do módy dostávajú kúsky z časov minulých. Je len na vás či sa rozhodnete pre zmenu a zmeníte štýl, alebo zostanete pri tom čo vám najviac vyhovuje.

orient

Ďaleký východ u vás doma

Chcete vytvoriť z vášho domu harmonický domov, v ktorom by ste našli útočisko pred dnešným životom? Váš domov môže byť oázou pokoja vašich uponáhľaných dní.

Nájsť štýl, ktorý by bol presne to pravé pre vás niekedy môže byť náročné. Nábytok by mal byť funkčný, trvácny, kvalitný, zaujímavý, nevšedný a hlavne mal by vyžarovať pozitívnu energiu. Ak hľadáte niečo takéto obzrite sa po indickom nábytku. Tento nábytok a aj indický štýl je jedným z najpestrejších štýlov. Môžete v ňom kombinovať rôzne farby a aj materiály.

Indický štýl bývania má pár zásad, ale jedna je najhlavnejšia – každý kus nábytku má svoju dušu, svoj príbeh. Veľkú rolu v tomto prípade hrá materiál. Najlepšie je drevo, a aby ste dodali bývaniu punc dokonalosti vyberte si nábytok z indického dreva.

Drevo z Indie

Na výrobu indického nábytku sa používa najčastejšie palisander a mangovník.

Palisander má viac názvov – ružový strom, rosewood, sheesham, alebo fialový strom. Nábytok z palisandru patrí medzi najluxusnejšie nábytky. Toto drevo má červenohnedý odtieň s fialovým nádychom a čiernym ryhovaným (nie je vždy). Vyrába sa z neho nábytok, alebo hudobné nástroje (má výborné akustické vlastnosti). Palisandrove drevo je tvrdé a pokiaľ nie je natreté lakom vonia po kvetinách.

Drevo z mangovníka je svetlejšie než palisandrové. Toto drevo je v Indii veľmi cenené, a to nie len pre jeho kvalitu. Vraj pod týmto stromom meditoval sám Budha. Mangové drevo je tvrdé, ale oproti iným tvrdým drevinám je ľahké.

Doplnky

Indický nábytok je zdobený množstvom vyrezávaných ornamentov, má tmavší odtieň, pôsobí tajomne a mysticky. Doplnky voľte vo svetlých a pestrých odtieňoch (určite nešetrite na doplnkoch vo farbe zlata). Môžete ich kombinovať s doplnkami vo farbe nábytku.

Post Author: admin