Fotopasca ochráni váš majetok

Chcete mať chránený svoj majetok, no do bezpečnostného systému nie ste ochotný investovať veľké peniaze? Potom aj pre vás existuje riešenie, ktoré je rovnako efektívne ako kamerový systém. S tým rozdielom, že vám postačí len jediná kamera pripravená na akciu práve vo chvíli, kedy je to potrebné. Aj vás zaujíma takéto efektívne a cenovo dostupné riešenie ochrany majetku? Potom pokračujte v čítaní nášho článku.

maxresdefault

Pomôcka pre poľovníkov využiteľná ako bezpečnostný prvok

Aj vám sa môže stať, že fotopasce využívajú najmä poľovníci na monitoring výskytu zveri v ich revíri. Čoraz viac však po tejto technickej hračke siahajú aj bežní ľudia, ktorí ju využívajú na ochranu svojho majetku. Najmä vo chvíľach, keď nie sú doma a chcú mať všetko poistené. A to bež veľkej investície a náročnej montáže, keďže fotopascu si dokážete zaobstarať už za stovku a jednoducho ju namontujete na múr, strom či akékoľvek iné miesto.

Ako funguje systém práce fotopasce?

Každá fotopasca obsahuje niekoľko základných súčastí. Pod krytom, ktorý je maskovaný, aby splýval s prostredím, sa ukrýva kamera, pohybový senzor a malá riadiaca jednotka. Pohybový senzor spustí kameru práve v momente, keď rozpozná pohyb, a tá následne vyhotoví kamerový záznam, prípadne fotografiu. Všetko v závislosti od vašich nastavení. Vizuálna dokumentácia pohybu v okolí vášho majetku sa uloží na pamäťovú kartu, z ktorej si súbory ľahko stiahnete do počítača a môžete si ich následne prezrieť. Moderné fotopasce dokonca dokážu komunikovať s mobilmi, a preto vám vedia snímky preposielať, napríklad formou MMS.

Kryty disponujú obrovskou odolnosťou voči poveternostným podmienkam, a preto môžete fotopasce využívať za každých okolností.

Fotopasce sa môžu stať šikovnou alternatívou kamerového systému aj na vašom pozemku. Pamätajte však, že zapnúť je ich potrebné v momente, keď odchádzate z domu, inak zachytia aj vaše pohyby.

Post Author: admin