Jednoduchý systém na výrobu domáceho piva

Vyrobiť si pivo doma úplne sám už nemusí byť vôbec náročné. Šikovní dizajnéri totiž skonštruovali zaujímavú pomôcku na jeho prípravu, ktorá dostala meno The Catalyst. Toto kónické zariadenie dokáže zvládnuť celý proces výroby piva od jeho fermentácie až po plnenie do fliaš. A to bez zbytočného neporiadku a neustáleho prelievania.

6cf118d28df413c9a22b755f167e10b4_original

Balenie systému The Catalyst obsahuje kónickú nádobu so stojanom, pomôcky na jej uzatvorenie a sledovanie celého procesu a vrecko so sušenými surovinami potrebnými na pivo. Za normálnych okolností by ste potrebovali suroviny uvariť, dať ich do nádoby, kde by prebiehal proces fermentácie a potom pivo už bez sedimentu postupne zliať do druhej nádoby cez hadičku. A až z tejto druhej nádoby ho plniť do fliaš. Tento proces je náročný nielen na vybavenie, ale aj prácu, pričom počas neho dochádza k veľkým stratám pripraveného piva. Systém The Catalyst však tieto nevýhody odstraňuje.

d6075b6d95eff10e3abff9483828ea2a_original

Všetko v jednej nádobe

Komplet na prípravu domáceho piva totiž všetky procesy zvláda v jednej spoločnej nádobe. Na jej kónické zakončenie univerzálne pre bežné zaváraninové fľaša stačí napojiť jednu z nich, kde sa sediment usadí. Potom ju stačí len od systému odpojiť, čím jednoducho z piva odstránite sediment. Následne sa na kónické dno pripojí lievik s hadičkou a pivo sa bez znehodnotenia a strát preleje do fliaš.

Tento projekt je jedným z úspešných inovácií, ktoré hľadali podporu na stránke KickStarter.sk. Na jeho uvedenie do výroby bolo potrebné vyzbierať 50 000 dolárov, pričom dnes, 20 dní pred skončením možnosti posielania finančnej podpory dizajnéri The Catalyst vyzbierali už sumu viac než 170 000 dolárov.

Čo na to poviete? Možno už o pár rokov sa aj tento výrobník domáceho piva zaradí medzi originálne darčeky, ktoré by ste chceli dostať aj vy.

Zdroj:kickstarter.sk

Post Author: admin