Klasický drevený obklad vyzerá skvostne aj v moderných interiéroch

Aj súčasné trendy interiérového dizajnu vo veľkom uplatňujú použitie dreva ako dominantného prvku. Veď drevo je základným prírodným materiálom, s ktorým si úzko spájame aj pocit zo skutočného domova. A navyše, dokáže aj skvele vyzerať. Nemusí sa jednať len o drevený nábytok, ale aj tradičný drevený obklad tatranský profil. Ten rozhodne nepatrí len na chaty a skvostne vyzerá aj v moderných interiéroch. Tu je dôkaz.

Drevený obklad na stene si nemusíte vždy predstaviť v charakteristickom chatovom štýle, kde pokrýva všetky steny a strop a je nalakovaný na typický, žlto-oranžový odtieň. Súčasné možnosti ponúkajú oveľa kreatívnejšie využitie tohto obkladového materiálu, ktoré zapadnú aj do toho najtrendovejšieho interiérového konceptu. Napríklad ako na nasledujúcej realizácií, kedy sa tatranský profil zo severského smreku efektne prepojil s bežným obkladom v čiernej farbe. Navyše, spojenie obkladu s dlážkou v rovnakom odtieni, na ktorej výstavbu bola použitá tradičná dlážkovica, prinieslo do interiéru dynamiku a naozaj originálne vyznenie.

vojka_interier_2_0002

Tatranský obklad, tentokrát vyrobený z dreva čierneho smreku, sa v nasledujúcom interiéri skombinoval s bielou farbou. Konkrétne s bielou kuchynskou linkou, stenou za ňou v prevedení tradičnej vonkajšej fasády dávnych domov a bielou drevenou podlahou. Výsledná realizácia má aj napriek dominantnému postaveniu dreva minimalistické vyznenie a dokonale zapadá so štýlu severských interiérov.

Coruna8

Veľmi moderne však môže vyzerať aj klasika, kedy je tatranský profil aplikovaný na každom cm2 stien daného priestoru. A nielen na nich, ale aj na strope. Podstatné je hlavne do takéhoto interiéru vybrať vhodné zariadenie, ktoré obklad nevráti do interiérov spred dvadsiatich rokov, ale ponechá ho v súčasnosti. Odporúčame voliť už len jednoduchý nábytok v bielej či zemitých farbách, pričom nevšednosť do priestoru môžete priniesť napríklad výrazným svietidlom.

gabriela_-_interier_web

Post Author: admin