Kožené sedačky a starostlivosť o ne

Koža je stále v mnohých ohľadoch neprekonaný materiál. Okrem iného sa o nej tvrdí, že je veľmi trváca. Určite áno, ale jej kvalita závisí aj od vašej starostlivosti o ňu. Ak aj vy máte v doma koženú sedačku, tieto tri veci by ste nemali zanedbávať.

brw_sedacky_city_naronik_madras_513_lava

Priestor

Dostatok miesta – to je to, čo pri sedení potrebujete a pohodlné sedačky ho poskytujú. Pamätajte ale, že priestor treba poskytnúť tiež nábytku. Pretože aj od jeho umiestnenia v interiéri záleží dokedy sa z neho budete môcť tešiť. Kožené sedačky preto netlačte priveľmi k stene. Mohli by sa ľahko a nenávratne poškriabať. Nechajte ich dýchať a dožičte im aspoň pár centimetrov od najbližšej steny. Podobne sa zachovajte aj v prípade, že sa v miestnosti nachádza zdroj tepla. Ak by sedačka bola pri ňom veľmi blízko, jej povrch by sa mohol vysušovať a praskať. Udržte aspoň polmetrovú vzdialenosť a malo by byť všetko ok.

Impregnácia – ak je treba

U výrobkov z kože vo všeobecnosti platí, že vhodnou impregnáciou získavajú vyššiu odolnosť proti vonkajším vplyvom a lepšie vlastnosti. V prípade koženej sedačky sa o jej impregnovaní poraďte už pred kúpou. Aj vtedy, ak nakupujete cez internet. Pretože čo sedačka, to iná povrchová úprava.  Sedačky s korigovanou, semi-anilínovou alebo by-cast povrchovou úpravou už majú, vďaka ochrannému PVC filmu, výborné vlastnosti. Na druhej strane sú sedačky anilínové, brúsené a s pull-up úpravou, ktoré sú pórovité a potrebujú väčšiu starostlivosť. Impregnácia ich však úplne neochráni a vďaka ich veľkej savosti na nich môžu ostať stopy po káve, čaji alebo farbe zo šatstva.

Nečistoty zotierajte čo najrýchlejšie

Mať v obývačky fľakatú sedačku, to by nechcel asi nikto. Aj malá nepozornosť vás ale k tomu momentu môže priblížiť. Ak už sa nejaká tá nečistota na sedačku dostala, je potrebné zotrieť ju ihneď. Aby ste ale sedačke viac neublížili ako pomohli, vyhýbajte sa saponátom a mydlám. Čistá voda a handrička by mali stačiť. Keď chémiu, tak výhradne určenú na príslušný typ sedačky.

Post Author: admin