Moderné schody, ktoré schvaľujú aj viacerí interiéroví dizajnéri

Napriek neustále sa meniacim trendom drevo ostáva naďalej veľmi obľúbeným materiálom prevládajúcim v moderne zariadených domácnostiach. Veľkú zásluhu má na tom práve minimalistický škandinávsky štýl, v ktorom jasne dominuje prírodný materiál, čiže drevo.

Aj pri výbere nových schodov v rodinných domoch si všímame najmä tie, ktoré sú vyrobené z kvalitného masívneho dreva.

DSC_0269

 

Mlynárske schody

Radíme ich do kategórie samonosných drevených schodíšť a nájsť ich nájdeme najmä na horských chatách, v drevodomoch, vo víkendových rodinných chatách. V klasických rodinných domoch si ich majitelia nehnuteľnosti vyberajú najmä kvôli povalám, ktoré bývajú s ostatnými obytnými priestormi spojené práve mlynárskymi schodmi.

Ak potrebujete pekné drevené schody do podkrovia a na povalu, uprednostnite mlynárske schody. Sú nadčasové, vyrobené z kvalitného masívneho pevného dreva a morenie dreva si môžete prispôsobiť ostatnému zariadeniu domácnosti. Vysoká životnosť, výroba na mieru a kvalita dreva použitého na výrobu schodov vás presvedčí, aby ste si vybrali kvalitné mlynárske schody.

Betónové schody a drevené nášľapy na schodoch

Väčšiu stabilitu ako pri drevených samonosných schodoch vám môže poskytnúť už len betónové schodište s kvalitnejšími nášľapmi na schody. Drevené nášľapy na schody sú kvalitné, nárazuvzdorné a pri správnom ošetrovaní sa drevo nikdy neznehodnotí. Drevo je prírodný materiál, takže v prípade výmeny za nové nezaťažíte životné prostredie.

Betónové schody vám poskytnú väčšiu stabilitu a istotu, že sa pod ťažkou váhou jednotlivé schody neprepadnú a neohrozia zdravie vašich rodinných príslušníkov.

Okrem betónových schodov s drevenými nášľapmi a mlynárskych schodov určených prevažne do drevodomov a do vidieckych domov vás môže zaujať moderné schodište vyrobené z troch materiálov: dreva, kovu a skla.

Post Author: admin