Osamostatnite sa

Súčasným trendom mladej generácie je bývanie s rodičmi. Je to po prvýkrát od roku 1880 a číslo sa medziročne zvyšuje. Ak patríte k tejto časti populácie, ale zvažujete kúpu domu, tento článok je pre vás ako stvorený.

domy

Kedy ísť do vlastnéhobývania?

Ponúkame vám niekoľko indikátorov, ktoré vám napovedia, kedy si zadovážiť vlasté bývanie.

  • Máte dostatočnú finančnú hotovosť. Jeden z najdôležitejších dôvodov je práve investícia do nehnuteľného majteku. Ak máte aspoň časť z ceny domu ušetrenú, vložte ich radšej do vlastnej nehnuteľnosti. Aj keď je trh s realitami nevyspytateľný, ide o stále najvýhodnejší vklad do budúcnosti a trh s realitami je aktuálne kúpe domov a bytov naklonený.
  • Máte potrebu vytvoriť si vlastný priestor. Túžite mať vlastné bývanie a budovať ho od začiatku. Výborným spôsobom sú projekty nízkoenergetických rodinných domov. Sú cenovo dostupné, ekologické, preto sú prvou voľbou pri výbere nehnuteľnosti.
  • Máte stálu prácu. Pravidelný príjem vám pomôže plánovať výdavky a splátku hypotéky. Istota v práci je jasným znakom, že do vlastnej nehnuteľnosti treba ísť.
  • Využite daňové úľavy na hypotékach pre mladých. Neviete, či ísť v mladom veku do hypotéky? Práve teraz je ten správny čas a môžete na hypotéke získať aj daňové zvýhodnenie.
  • Máte pocit, že teraz je ten pravý čas. Vlastné bývanie je veľký krok a nie vždy do rozhodnutia vstupujú len financie. Naša intuícia je často veľmi dobrým kompasom pri rozhodovaní.

Nebojte sa zmeny

Ak sa obávate, že vzťahy s rodinou už po odsťovaní nebudú také ako predtým, nemusíte sa báť. Štúdie potvrdzujú, že rodičia a deti, ktoré „vyleteli z hniezda“ si boli vo veľa prípadoch bližší, ako keď zdieľali jednu spoločnú domácnosť. Navyše pri dnešných technologických možnostiach a sociálnych sieťach môže byť kontakt medzi rodičmi a deťmi naďalej veľmi intenzívny.

Post Author: admin