Pravidlá, ktorých by ste sa mali držať pri vyberaní nového nábytku

Akonáhle sa rozhodneme pre kúpu nového nábytku, musíme mať našetrený finančný obnos, ktorý nám umožní kúpiť si aj to, po čom sme už dlho túžili. Niekedy je lepšie počkať a našetriť si na kvalitný nábytok, ako každý piaty rok meniť nábytok kvôli tomu, že sa znehodnotil.

Ktorých pravidiel by ste sa ale mali držať pri vyberaní nového nábytku?

furniture

Nábytok vyberajte v predstihu

Ak sa sťahujete do nového, no termín presťahovania ešte vopred neviete, je dobré radšej počkať s kúpou nábytku. Určite by ste nechceli, keby vám bol nábytok dovezený a vy by ste v danej nehnuteľnosti ešte stále nebývali.

Ak ale termín presťahovania do novej nehnuteľnosti poznáte, odporúčame vám obzerať nové obývacie steny a iný nábytok pár týždňov vopred. Ak si už vyberiete konkrétny nábytok v danom obchodnom nábytkárskom dome, je potrebné si zistiť, kedy bude nábytok dovezený priamo k vám domov. Odporúčame vám vyberať si také nábytkárstvá, ktoré termín dodania dokážu prispôsobiť vašim požiadavkám.

Počítajte s tým, že kým vám bude dovezený nábytok domov, ubehne aj pár týždňov, možno aj nejaké mesiace. Myslite na to a nábytok vyberajte v predstihu, aby ste sa potom nemuseli nasťahovať do prázdneho, ešte nezariadeného bytu/domu.

Zlaďte ho s podlahami

Nový nábytok zlaďte jednoznačne s podlahami v daných miestnostiach. Odporúčame vám sústrediť sa predovšetkým na nábytkové zostavy, z ktorých si vyskladáte kombinácie, ktorých jednotlivé časti budú štýlovo a farebne k sebe pasovať. Farebné prevedenie nábytku nesmie byť totožné s podlahami a práve preto vám odporúčame jeden šikovný trik. Vezmite si do predajne s nábytkom vzorku podlahy v danej miestnosti. Ak momentálne vyberáte detský nábytok, zoberte si vzorku podlahy do predajne s detským nábytkom a ten, ktorý sa vám zapáči, prirovnajte k vzorke podlahy.

K bledým podlahám potrebujete tmavší nábytok, k tmavým zase svetlejší.

Post Author: admin