Prečo si vybrať na bývanie montované domy?

Máte pozemok, plánujete nové bývanie a zvažujete, aká stavba bude pre vás tou ideálnou? Ak nechcete príliš dlho čakať, kým vám stavebná firma za dlhé mesiace dom postaví, skúste zvážiť aj montovaný dom. Bývať vo vlastnom tak budete môcť už o niekoľko týždňov. Trend montovaných domov sa pomaly začína presadzovať aj u nás.

montov

Hlavným kritériom pri výbere domu už nie je len cena, ale budúci majitelia zvažujú aj dlhodobejšie a ekonomické výhody, ako je napríklad rýchlosť, úspory energií na prevádzke domu alebo možnosť priestorových dispozícií zvolených podľa vlastných potrieb.

Kedy budeme bývať?

Ak si vyberiete stavbu nízkoenergetického domu na kľúč, v podobe montovanej stavby, môžete bývať už o štyri mesiace. Za rýchlosť výstavby môžu moderné technológie panelovej konštrukcie. Základom montovaných domov je drevený rám opláštený vhodnými veľkoplošnými materiálmi. Rámy sa rozlišujú podľa svojho účelu na obvodový, priečková, strešný, podlahový alebo stropný. Tepelná a zvuková izolácia inštalovaná medzi rámy zaistí, že montované domy udržia takú teplotu, ako potrebujete, a zároveň vás nebudú rušiť susedia.

Panelová konštrukcia sa štandardne ponúka v dvoch systémoch, a to difúzne uzavretých alebo otvorených. Aj napriek svojim technickým odlišnostiam oba systémy poskytujú presne to, čo od nich očakávate. Teda lepšie energetické vlastnosti a rýchlejšiu výstavbu.

Výhody a nevýhody montovaných domov

Montované domy majú mnoho výhod, medzi tie najhlavnejšie nepochybne patrí:

  • Krátka doba výstavby
  • Nižšie náklady
  • Úsporne vykurovanie
  • Ekologické bývanie

Nevýhodou potom ale môže byť obmedzené dispozičné usporiadanie. Montované domy sa nehodia ani pre tých, ktorí si chcú stavbu neskôr svojpomocne upraviť. Ak ale hľadáte nové bývanie, na ktoré nebudete musieť čakať celé roky a za jeho prevádzku nechcete utratiť celý majetok, tak sú montované domy pre vás tým pravým.

Post Author: admin