Prehozy – dôležité súčasti spálne i obývačky

Ak máte doma malé deti, bez prehozov by ste fungovať jednoducho nedokázali. Malé deti vám v priebehu pár minút dokážu kompletne zašpiniť poťah sedačky a obliečky práve od toho, čo práve jedia. Zabrániť tomu nedokážete, aj keby ste chceli. Prehozy majú a vždy budú mať ochrannú funkciu. Ako si ale vybrať tie správne?

dekor

Prehozy na posteľ

Pri prehozoch na postele si dávajte pozor hlavne na veľkosť. Prehozy na postele sa navyše rozdeľujú aj na prehozy na jednolôžkovú posteľ a dvojlôžkovú. Navyše sa predávajú rozdielne rozmery manželských postelí, preto ako si pôjdete kúpiť nový prehoz na posteľ, zistite si rozmer postele.

Odporúčame predovšetkým moderné trojvrstvové prehozy naplnené silikónovou vlákninou. Okrem toho, že vám tieto prehozy budú chrániť obliečky pred prachom a nečistotami, môžete ich využiť aj ako náhradný paplón v prípade, že k vám príde neočakávaná návšteva a nemáte náhradné paplóny. Prehozy na posteľ vám ale neodporúčame právať na vysokej teplote. Perte ich výlučne len na 30ºC.

Prehozy na sedacie súpravy

Majú za úlohu chrániť sedaciu časť sedačky pred opotrebovaním. Žiadny kvalitný materiál sedacej súpravy (žinilka, mikroplyš, mikrovlákno) nevydrží večne, preto ak chcete predĺžiť životnosť sedacej súpravy, používanie prehozov na sedacie súpravy vám odporúčame.

Farebné prevedenie prehozu odporúčame prispôsobiť farbe sedačky. Neodporúčame príliš výrazné farby a vzory. Stavte skôr na minimalistické vzory a neutrálne prírodné farby. Extra jemným a príjemným materiálom je akryl. Práve jemné prehozy na sedacie súpravy vyrobené z kvalitného akrylu sú to najlepšie pre vaše sedačky.

Sú extra hrubé, poslúžia aj ako deka, nestrácajú farbu a hlavne sa nežmolkujú ako väčšina materiálov. Sú vhodné aj pre alergikov práve kvôli tomu, lebo majú antialergické vlastnosti a nezadržiavajú prach.

Post Author: admin