Recepty na osviežujúce letné limonády

Rôzne limonády, ktoré nie sú zložité na prípravu a sú zároveň chutné! Limonády sú zostavené tak, aby boli bohaté na antioxidanty, zvyšovali imunitu a funkciu metabolizmu a pomáhali aj pri chudnutí. Práve na také vám prinášame niekoľko receptov.

lemonade-1409261_1280

Mätová limonáda

Budeme potrebovať

4 vetvičky čerstvej mäty

1/2 kávovej lyžice cukru

drvený ľad

1/2 kávovej lyžice citrónovej šťavy

2 polievkovej lyžice grapefruitovej šťavy

120 ml studeného toniku

1 citrón

Dve vetvičky mäty rozdrvíme s cukrom, vložíme do pohára a pridáme ľad. Prilejeme citrónovú a grapefruitovú šťavu a tonik. Zamiešame, ozdobíme zvyšnou mätou a plátkom citróna.

Tymiánová limonáda

Nápoj pripravený z citrónovej šťavy, perlivej vody a cukrového sirupu dochuteného vetvičkami tymianu. Limonádu podávame v pohároch s kockami ľadu, plátkami citrónu, ozdobené vetvičkami tymianu, prípadne i mäty.

Budeme potrebovať

6 ks vetvičiek čerstvého tymiánu + na ozdobu

900 ml perlivej vody

300 ml čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy

250 ml pitnej vody

150-200 g cukru

plátky citróna

kocky ľadu

(Lístky mäty)

Cukor nasypeme do menšieho hrnca, pridáme vetvičky tymianu, zalejeme pitnou studenou vodou a privedieme k varu, miešame, aby sa cukor rozpustil, ako náhle začne voda variť, znížime zdroj tepla a necháme 10 minút prebublávať.

Cukrový odvar ochutený tymianom necháme vychladnúť, prelejeme do veľkého džbánu Primiešame citrónovú šťavu, nalejeme perlivú, dobre vychladenú, vodu

Jahodová limonáda

Limonádu je možné pripraviť aj z mäkších jahôd, ktorých máte prebytok alebo s ktorými už nemáte žiadny iný zámer. Je nielen osviežujúca, ale aj plná vitamínov a deti isto nalákate aj na jej krásnu výraznú farbu.

Budeme potrebovať

400 g  jahôd

1 citrón

6 lyžíc agáve sirupu /prípadne nahradiť cukrom podľa chuti

500 ml vody

mäta

ľad

plátky jahôd

Do mixéra dáme jahody, 250 ml vody a agáve sirup. Všetko spoločne rozmixujeme a potom cez sitko prelejeme do džbánku alebo veľkého pohára. V mixéri potom ešte rozmixujte olúpaný a nakrájaný citrón s ďalšími 250 ml vody. Tiež prelejte cez sitko k jahodám a všetko spoločne zamiešame. Do pohárov potom dáme trochu ľadu, lístky mäty a jahody na plátky.

Uhorková limonáda

Budeme potrebovať

Uhorku

Vodu alebo sódu

Do džbánku nalejte liter a pol až dva litre vody. Umytú uhorku nakrájajte na tenké kolieska a pridajte ich do džbánu. Nechajte aspoň pol hodiny stáť, aby sa uhorka vylúhovala. Sceďte alebo dôkladne rozmixujte a pridajte cukor, prípadne jeho alternatívu podľa chuti.

Post Author: admin