Vláknocementová strešná krytina zaručí kvalitné pokrytie vašej strechy

Staviate si nový dom alebo sa chystáte meniť súčasnú strešnú krytinu? Tak na streche určite nešetrite a vždy si vyberajte krytiny z čo najkvalitnejších a odolných materiálov, ktoré vám vydržia desiatky rokov. Takou je napríklad aj vláknocementová strešná krytina.

inbyv

Pri výbere strešnej krytiny majte vždy na pamäti, že ide o dlhodobú a skutočne dôležitú investíciu do vášho domu. Pravdepodobne sa nechystáte stráviť v novom domove len “pár sezón” a preto sa aj od krytiny očakáva jej niekoľkoročná životnosť. Vyhnite sa lacným strechám z menej kvalitných materiálov, ktoré by ste v blízkej budúcnosti tak či tak museli vymeniť.

Výber vhodnej krytiny nie je jednoduchý, hlavne ak v týchto veciach nie ste odborníkom, a preto si nechajte poradiť od špecializovaných predajcov krytín. Tí vám vedia pomôcť pri výbere rokmi overených produktov. Poradia vám cenovo najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá však bude výhodná aj z hľadiska kvality použitého materiálu a životnosti strechy. Výber vzoru a farby strešnej krytiny už následne ostane na vašich preferenciách.

Odborníci s dlhoročnými skúsenosťami

Pri výbere strešnej krytiny nikdy neurobíte chybu, ak stavíte na overenú spoločnosť s referenciami. Napríklad strecha CREATON je produktom spoločnosti s dlhoročnou históriou a tradíciou výroby, pri ktorej vám odborníci zaručia jej vysokú kvalitu, trvácnosť a bezpečnosť.

“Pikoškou” je, že podľa oficiálnych informácií na firemnom webe na pálené škridle môžete získať najdlhšiu záruku na slovenskom trhu – a to až na 50 rokov. Spoločnosť ponúka na výber až neuveriteľných 32 druhov strešných krytín, takže naozaj je z čoho si vyberať.

Druhy krytín na trhu

Slovenský trh prináša zákazníkom širokú škálu strešných krytín. Pri ich výbere je potrebné zohľadniť hlavne kvalitu, dĺžku záruky, druh strechy, oblasť, v ktorej sa budova nachádza, estetické požiadavky, cenu a hmotnosť krytiny.

Vybrať si môžete pálenú keramickú krytinu, ktorá je mechanicky pevná a ohňo- aj mrazuvzdorná, betónovú krytinu odolnú voči poveternostným podmienkam a na 100 % recyklovateľnú. Nízkou hmotnosťou a univerzálnym použitím sa vyznačujú asfaltové šindle a zdravotne neškodná s nízkou cenou je bitumenová vlnitá krytina. Na báze cementu a umelých vlákien je vyrábaná vláknocementová strešná krytina, ktorá má nízku hmotnosť.

Zároveň je veľmi odolná, variabilná a estetická. Jej cena je síce o niečo vyššia, ale zato je oveľa kvalitnejšia ako ostatné typy krytín. Pochvaľujú si ju aj samotný pokrývači striech – veľmi ľahko sa s ňou pracuje.

Kvalitný vláknocement

Kedysi bežne používaný vláknocement bol na určité obdobie pri výrobe strešných krytín nahradený lacnejším materiálom. V súčasnosti sa však výroba opäť vrátila k pôvodnému materiálu – mnohí si uvedomili, že kvalita znamená viac ako ušetrené peniaze.

Z vláknocementových krytín sú k dispozícii maloplošné krytiny s tvarom šablóny, obdĺžnika i bobrovky alebo vlnitá krytina, ktorá je veľkoplošná. Ich použitie závisí od typu budovy, ktorá sa nimi zastrešuje. Na rodinných domoch s väčším sklonom strechy je najčastejšie využívaná maloplošná krytina, zatiaľ čo pre budovy s malým sklonom strechy je vhodnejšia vlnitá krytina. Krytinu sa súčasne odporúča doplniť vhodným hydroizolačným materiálom.

Maloplošné vláknocementové krytiny

Z maloplošných krytín máte na výber 3 druhy úpravy, a to: nemecké, francúzske alebo dvojité krytie.

Štandardným formátom nemeckého krytia je rozmer 30 x 30 cm, ktorý umožňuje obkladanie štítov, vikierov a komínov, čím dosiahnete jednotné pokrytie celej strechy. Ideálny je na pokrývanie historických budov, ale vďaka modernému vzhľadu sa hodí aj na iné typy stavieb.

Francúzske krytie, inak nazývané aj “Česká krytina”, je najpoužívanejším typom maloplošnej šablóny na Slovensku aj v Českej republike. Má vysokú estetickú a funkčnú hodnotu. Preto je vyhľadávaným druhom krytiny pri opravách rôznych striech či zastrešovaní rodinných domov. Okrem nízkej hmotnosti, výrazného vzhľadu a ekologickosti je jeho výhodou aj priaznivá cena.

Pri stavbách modernej architektúry je obľúbeným hlavne dvojité vláknocementové krytie, pri ktorom je každá časť strechy pokrytá dvakrát, čím je streche poskytnutá ešte väčšia odolnosť voči nepriaznivým podmienkam za akéhokoľvek počasia.

maloplosne

Veľkoplošná vlnitá krytina

Ide o ľahké vláknocementové vlnité krytie, ktoré je ideálne najmä pre poľnohospodárske budovy, ale aj pre moderné rodinné domy. Táto krytina je odolná voči vetru aj UV žiareniu, má vysokú pevnosť a nízku hmotnosť. Jej výhodou je hlavne jednoduchá a rýchla montáž.

Či už si vyberiete veľkoplošnú, alebo maloplošnú vláknocementovú krytinu, môžete si byť istí vrátením každého eura  v podobe 100-percentnej ochrany vášho domu – a to po dlhé roky.

Post Author: admin