Ako si vybrať kvalitnú sedaciu súpravu?

Nájsť peknú sedaciu súpravu v ponuke kamenných predajní a e-shopov nemusí byť také zložité. Zložitejšie je ale vybrať takú, s ktorou budete spokojný a bude vyzerať stále ako nová aj napriek tomu, že sa používa dennodenne. Poradíme si, ako si vybrať kvalitnú sedaciu súpravu.

sedacka

Akú veľkú si môžete dovoliť?

Výber novej sedacej súpravy musíte prispôsobiť predovšetkým rozmerom obývačky. Ak bývate v malom dvojizbovom byte a obývačka je menších rozmerov, len ťažko môžete uvažovať o účkovej sedačke. V bytoch, či už dvojizbových, alebo aj v trojizbových, vám odporúčame mať pekné rohové sedačky, ktoré sa dávajú do väčších predsiení v rodinných domoch, ale aj do menších obývačiek v bytoch. Poskytnú dostatok miesta na sedenie a väčšina rohových sedačiek sa do rozložiť v prípade, že k vám príde návšteva a budete ju potrebovať niekam uložiť.

Akú farbu vyberať?

Odporúčame predovšetkým neutrálne odtiene. Nič nepokazíte svetlou sivou alebo tmavou sivou, ktorú keď doplníte o farebné dekoračné vankúše, sedačka nebude „nudná“.

Farebnejšie sedačky odporúčame predovšetkým do väčších obývačiek, kde máte všetko ostatné ladené v neutrálnych farbách (nábytok, dekorácie, obrazy).

Ak nanovo zariaďujete obývací priestor a natrafili ste na moderný online nábytok, v prvom rade kupujte sedačku a následne tejto sedačke prispôsobte výber obývacej steny.

Aký materiál uprednostniť?

Uprednostňujte sedačky z týchto materiálov – z mikroplyšu, mikrovlákna, žinilky a z pravej kože. Koženkovým sedačkám sa vyhýbajte, nevydržia dlho a sú zbytočne predražené. Mikroplyš, žinilka a mikrovlákno sú zase kvalitné oteruvzdorné materiály v prijateľných cenách.

Pri výbere novej sedačky radšej uprednostnite o čosi drahšie značkové sedačky vyrobené z kvalitných poťahových materiálov, ako tie lacné z nekvalitných poťahových materiálov, ktoré navyše nemajú ani dobrú konštrukciu a po pomerne krátkom čase vám začnú vŕzgať.

Post Author: admin