Vysoká vlhkosť môže znehodnotiť zariadenie vašej kúpeľne. Ako tomu zabrániť?

Odstraňovanie umakartového jadra v bytoch patrí k najkomplikovanejším investíciam a zároveň aj k tým najdrahším. Ak ste takúto rekonštrukciu už absolvovali, veľmi dobre viete, koľko finančných prostriedkov ste museli vynaložiť na túto rekonštrukciu. O to viac nás mrzí, ak sa v kúpeľni začne objavovať pleseň, začne praskať dlažba a vodovodné batérie sa kazia.

kupelna

Ak ale nechcete, aby vám kúpeľňu znehodnotila vysoká vlhkosť, je potrebné chrániť si jej zariadenie. Ako? Takto!

Vetranie

Základom je vetranie. Pravidelnými výmenami vlhkosť vzduchu zabránite usadeniu plesní v škárach medzi obkladačkami.

Vždy po sprchovaní/ kúpaní dôkladne vyvetrajte kúpeľňu. Odporúčame pozatvárať všetky interiérové dvere do miestnosti a otvoriť okno, ktoré je najbližšie ku kúpeľňovým dverám. Takto vyvetráte komplet celú kúpeľňu a zabránite úniku vlhkosti do iných miestností v domácnosti.

Pod vplyvom vlhkosti sa môže stať aj to, že vám začne praskať dlažba a obklad na stenách. V tomto prípade by vám pomohol jedine len kvalitný tesniaci tmel.

Správny výber špárovacej hmoty

Žiadna kúpeľňa sa nezaobíde bez kvalitnej dlažby, obkladu na stenách, ani bez špárovacej hmoty. Práve kvalitná špárovacia hmota dokáže ochrániť obklad a dlažbu pred plesňami. Je potrebné vyberať vodeodolnú špárovaciu hmotu, ktorá odolá aj vyššej vlhkosti.

Medzi takéto špárovacie hmoty neodmysliteľne patrí aj cementová špárovačka. Má dlhú životnosť a extra odolnosť, čo sa vám v kúpeľni s určitosťou hodí.

Akonáhle plánujete prerábať, zvážte výber škárovacej hmoty, pretože a ona ovplyvňuje to, či vlhkosť zničí zariadenie vašej kúpeľne, alebo nie.

Utieranie mokrých plôch

Vysoká vlhkosť nemusí zničiť zariadenie vašej kúpeľne, ak budete pravidelne utierať mokré plochy v kúpeľni. Pri sprchovaní, kúpaní, ale aj pri „obyčajnom“ umývaní rúk sa môže stať, že vám voda šplechne na dlažbu, obklad alebo ostane vám mokré tesnenie pri vodovodnej batérii.

Všetky mokré plochy je potrebné okamžite utrieť. Majte preto vždy v kúpeľni (na rebríkovom radiátore) minimálne dve väčšie švédske utierky, s ktorými poutierate všetky mokré plochy.

Post Author: admin