Zdravé sedenie nielen v domácej pracovni, ale aj v kancelárii

Ľudia trpiaci silnými bolesťami chrbtice by sa výberom kvalitných stoličiek mali zaoberať okamžite. Tí, ktorí ešte našťastie nemajú tento problém, by mali zbystriť pozornosť. Tým, že väčšinu svojho voľného času trávime sedením na kancelárskych kreslách, zdravotný stav našej chrbtice sa rapídne zhoršuje.

Zabezpečte si zdravé sedenie v domácej pracovni a apelujte na nadriadených, aby investovali do ergonomických kancelárskych stoličiek.

stolixky

Kvalitná konštrukcia

Ergonomické stoličky, ktoré majú chrániť zdravie chrbtice a zabrániť jej deformácii, by mali mať v prvom rade kvalitnú konštrukciu. Kvalitnú konštrukciu by mali mať aj všetky predávané konferenčné stoličky, na ktorých sa vystrieda veľké množstvo ľudí a nie všetci majú rovnakú hmotnosť. Odporúčame tie, ktoré sú vyrobené z kvalitnej kovovej konštrukcie, ktorá sa ani pri horšom zaobchádzaní nezdeformuje a udrží si stály tvar.

Nastaviteľná výška

Okrem toho, že všetky zdravotné stoličky nachádzajúce sa v kancelárii by mali byť otáčateľné, mali by mať aj nastaviteľnú výšku. Rôzne výšky zamestnancov kancelárii a členov vašej rodiny si priam pýtajú možnosť nastavenia výšky sedacej časti. Veď v pravidlách ergonómie je jasne napísané, že kolená by mali zvierať pravý uhol a chodidlá by sa mali dotýkať zeme celou svojou plochou. V žiadnom prípade nesmiete mať nohy vo vzduchu. Ničíte si tým svoj chrbát.

Opierky hlavy a rúk

Kvalitné kancelárske stoličky by mali mať nastaviteľné opierky hlavy a rúk. Dôležitá je aj opierka chrbta, ktorá by mala po správnosti chrbát obopínať.

Konkrétne kvalitné opierky rúk zabránia vzniku karpálneho tunela. Je to choroba, ktorá začína nepríjemným brnením palca a neskôr môže postúpiť až do takého štádia, že vás bude bolieť celá ruka.

Myslite na zdravie svojej chrbtice skôr, ako sa u vás objavia bolesti chrbtice. Investícia do kvalitnej ergonomickej stoličky nebudú zbytočne vyhodené peniaze. Bude to investícia do vášho zdravia.

Post Author: admin